Garanti Politikası

Garanti Politikası

 GARANTİ POLİTİKASI

 • Bu garanti yalnızca ve tamamıyla LONGLINE markalı ürünler ve ürünü ilk satın alan kişi (yalnızca burada bahsedilenler kapsamında; bundan sonra “Ürünler” olarak anılacaktır) için geçerlidir ve LONGLINE ile aranızdaki sözlü ya da yazılı tüm diğer garanti ve beyanların yerini almaktadır.
 • LONGLINE, tüm ürünlerinin malzeme veya tasarım ile ilgili herhangi bir sorun içermediğini garanti eder. Normal kullanım kapsamında ürünün malzeme veya tasarım hatasına atfedilebilmesi için LONGLINE tarafından herhangi bir işçilik kusurunun kanıtlanması durumunda, garanti, onarım hizmeti veya ürünün herhangi bir kısmı için eşdeğer ekipman ile değiştirme sağlayacaktır. Garanti kapsamındaki tamir edilen ya da değiştirilen parça(lar), LONGLINE tarafından satıldıkları ve yeni ürünlerle aynı işlevlere sahip oldukları için işleme tabi tutulacaklardır (Değişimler, yenilenmiş ürün olabilir veya yenilenmiş malzemeler içerebilir).
 • Garanti şartları sadece donanımın kendisini kapsamaktadır. Önceden yüklenmiş içerikler ve müşteriler tarafından saklanan içerikler (video, fotoğraf ve diğer veriler vb.) dahil olmak üzere, üründe bulunan yazılımlar garanti kapsamında değildir. Tüketiciler arızalı ürünlerini tamir için göndermeden önce bir yedekleme yapmalıdırlar. Ürün servise gönderildikten sonra içerisindeki veriler silinecektir

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

 • Son derece dikkatli yapılan kontrollere rağmen zaman zaman ürünün müşteriye satılmasından sonra arızalandığı görülebilir. Üretim sırasında ve son kontroller sırasında fark edilemeyen eksikliklerin ürünün kullanılması sırasında ortaya çıkması durumunda üretici firma sorumluluğunda eksikliğin giderilmesi uygulamasına garanti denir.
 • Başka bir deyişle garanti, bir ürünün üretimi sırasında oluşan herhangi bir üretim hatasından dolayı arızalanması durumunda ürünü satın alan kullanıcıya verilen teminat ve güvencedir. Bu sebeple, satış sonrasında ortaya çıkabilecek her arızanın garanti kapsamında değerlendirilmesi mümkün değildir.
 • Üretim kaynaklı hatalardan dolayı garanti kapsamında iade hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı hatası ve dış etkenlerden kaynaklı arızalar garanti dışıdır.
 • Garanti kapsamında değerlendirilmeyen arızalara, genellikle ”kullanıcı hatası” denilse de bu arızaların bazıları direkt kullanıcı hatasıyla, bazıları dolaylı kullanıcı hatası ile bazıları da dış etkenler sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Arızanın direk kullanıcı hatası, dolaylı kullanıcı hatası veya dış etkenler sebebi ile ortaya çıkması ürüne verilen garantiyi geçersiz kılmakta ve ürünün arızasının garanti dışı kalmasına sebep olmaktadır. Aşağıda, bir ürüne verilen garantiyi geçersiz kılan ve ürün arızasını garanti kapsamı dışında bırakan arızalara bir kaç tane örnek verilmiştir.
 • Satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir.
 • Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Bu gibi iade durumlarında ürün, kargo ile gönderiliyorsa kargo ücreti müşteriye aittir. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 GEÇERLİ ÜRÜNLER VE GARANTİ KOŞULLARI

 • Garanti süresi, ürünün ilk kullanıcı – Müşterisi tarafından teslim alındığı tarihten başlar. Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Web sayfasında RMA servisi için Garanti Hizmeti Talebi oluşturabilirsiniz.
 • Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım yada işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda veya ürünün seri numarası tahrip edilmesi durumunda ürün garanti dışı kapsamında olacaktır.

1-GARANTİ İSTİSNASI

6 Ay

Garanti
2 Yıl

Garanti
3 Yıl

Garanti
USB Okuyucu, Kart Okuyucu  

Harici ve Dahili Depolama*

 

Pro – Dahili Depolama

Kablosuz Ürünler
Kablolar, Şarj Cihazları

ve Aksesuarlar

DRAM Modülleri,  Bellek Kartları**
Hub, Switch, Çevirici ve Dönüştürücüler Pro – Bellek Kartları
Taşınabilir Güç Kaynakları
Oyun Aksesuarları

 2-KATI HAL SÜRÜCÜLERİ* :

SSD Disklerde ürünlerin garantisi; YIL ve TBW değeri olarak verilmektedir. Hangi değer önce dolar ise ürün garantisi sona ermektedir. TBW: Terabytes Written değeri; SSD’lere yazılabilecek verilerin maksimum Terabyte değeridir.

 

Ürün Kapasite TBW Günlük Kullanım
Longline SSD 120GB/128GB 50TB 45GB/day
Longline SSD 240GB/256GB 100TB 90GB/day
Longline SSD 480GB/512GB 200TB 180GB/day
Longline SSD 960GB/1TB 400TB 360GB/day

TBW (Toplam yazılan Bayt), terabayt cinsinden garanti edilen veri yazım miktarıdır. Ürün garantisi, belirtilen süre bitmemiş olsa bile TBW eşiğinin aşılması durumunda biter. TBW eşiği tüketici ürünlerinin yoğun yazım içeren alanlarda yanlış kullanımını önlemek amacıyla konulmuştur. Bu tür yoğun yazımlı kullanımlar için özel üretilmiş katı hal sürücülerinin (datacenter/server SSD) kullanılması tavsiye edilir.

İşbu belgede belirtilen garanti, aşağıdaki koşullarda geçerli DEĞİLDİR: (i) Ürünün, birlikte verilen talimatlara uygun kullanılmaması, (ii) Ürünün, üretilme amacına ve çalışma ortamına uygun kullanılmaması, (iii) yetkili olup olmadığına bakılmaksızın üçüncü parti ürün, yazılım veya bileşenden kaynaklanan hatalar veya kusurlar, (iv) hatalı kurulum veya test işlemleri, yanlış kullanım, ihmalkarlık, yetkisiz kişiler tarafından yapılan tamir, değiştirme, kaza veya harici hasarlar sonucu oluşan hatalar veya kusurlar veya yapılan bu sözleşmenin ihlaline kanıt teşkil ettiğine karar verdiği diğer durumların mevcut olması. Ürünün bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, yaşam destek sistemleri, yoğun bakım, tıbbi ekipman veya güvenlik ekipmanı, veya arızanın yaşam kaybı ya da kişisel veya fiziksel yaralanma ile sonuçlanabilecek olması halinde diğer uygulamalar veya herhangi bir askeri ya da savunma uygulaması veya özel şart ya da hükümlerin uygulanabileceği resmi kurumlarca yapılan satın almalar için tasarlanmadığını ve bu amaçlar doğrultusunda kullanılmayacağını kabul ve tasdik etmektesiniz. Buna göre; Ürünün bu gibi amaçlarla kullanımı ile bağlantılı, bu tür bir kullanımdan kaynaklanan veya bu şekilde bir kullanımına ilişkin her türlü sorumluluk ve bu veya benzer bir uygulamadan doğan tüm riskler tarafınıza addedilir.

Garanti, Ürünün bakım/kurulumuna ve onarım veya yeni ürünlerle değişimler için veri kurtarmaya ilişkin masraf ve giderleri KAPSAMAZ. Garanti, alındığında düzgün paketlenmemiş, değiştirilmiş veya fiziksel olarak hasar görmüş ürünleri de KAPSAMAZ. Ürünler teslim alındığında incelenmelidir. Garanti istisnalarının kapsamlı olmayan bir listesini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Kılavuzda belirtilen şekilde kullanılmamasından kaynaklanan hatalar
 • Karakutu, CCTV kayıt ve diğer yoğun yazım uygulamaları
 • Kullanıcı ya da yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler
 • Garanti süresinin geçmesi
 • Ambalaj ve kutunun zarar görmesi
 • Ürünün kullanılması
 • TBW eşiğinin aşılarak ürün ömrünün sona ermesi
 • Ürün üzerindeki herhangi bir etiketinin yıpranması, değiştirilmesi, düzenlenmesi, sökülmesi
 • Çizilme, oksitlenme, kırılma, yanık, şişme
 • Yanlış aksesuarla ürünü kullanım
 • Düşürme, çarpma, darbe
 • Aşırı nemli, tozlu ve sıcak ortamlarda kullanım
 • Kargo kaynaklı ürün hasarlarında kargo hasar tutanağının olmaması
 • Elektrik/voltaj değişiklikleri
 • Doğal afetlerden kaynaklı arıza
 • Sıvı madde dökülmesi, kimyevi maddelere maruz kalması
 • Elektrostatik deşarj, manyetik nötrleme
 • Yazılım ve virüs kaynaklı arıza
 • Yanlış montaj veya uygun olmayan kurulum kaynaklı arıza
 • Kötü kullanım nedeniyle oluşan ve yeniden satılabilirlik özelliğini kaybettirecek tüm kullanıcı hatası ve arıza durumları oluştuğunda ÜRÜN GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA olmaktadır.

  3-DRAM MODULLERİ / BELLEK KARTLARI** :
LONGLINE DRAM Modülleri / Bellek Kartları satın alma tarihinden itibaren iki yıl garanti kapsamındadır.

İstisnalar:
Kart Okuyucuları : Bir yıllık garanti kapsamındadır.

 • Dayanıklılık mikro SD bellek kartı garanti süresi : Bir yıl ile sınırlı (Toplam sürekli kayıt yaptığı saate veya garanti süresine dayanmaktadır.)
 • Bilgisayarlar, yazıcılar veya diğer aygıtlara takılı olarak sunulan LONGLINE bellek modülleri, ana bilgisayarın garanti koşullarını izleyecektir (LONGLINE, LONGLINE dışı ürünler için sunulan garantilerden sorumlu olmadığından, bunları onarma yükümlülüğü taşımayacaktır.
 • Harici Depolama: LONGLINE harici HDD ve harici SSD, satın alma tarihinden itibaren iki yıllık garanti kapsamındadır.
 • Katı Hal Sürücüleri: LONGLINE SSD, satın alma tarihinden itibaren iki yıllık sınırlı garanti kapsamındadır.
 • Aksesuarlar: LONGLINE Kablosuz Ürünleri, Şarj Cihazları, Güç Bankaları, Kabloları ve Aksesuarları ve Oyun Aksesuarları satın alma tarihinden itibaren bir yıllık garanti kapsamındadır.

DİĞER GARANTİ İSTİSNASI

 • Bu Garantiyi, üründeki herhangi bir dijital verinin kurtarılması veya yedeklenmesi için ASLA uygulamayın. LONGLINE, Garanti Servisi sırasında ve sonrasında Üründe saklanan dijital verilerin eksiksizliğini garanti etmez ve onarılan Ürünlerde saklanan dijital verilerin herhangi bir şekilde zarar görmesinden veya kayıplarından sorumlu değildir. Ayrıca, Ürünün teslimatı sırasında Ürüne herhangi bir zarar gelmesi ve Ürünlerde saklanan dijital verilerin herhangi bir şekilde kaybolması nedeniyle LONGLINE sorumlu değildir. Sonuç olarak, Ürünü Garanti Hizmeti için LONGLINE’a göndermeden önce, depolama fonksiyonu varsa, Dijital verilerinizi Üründen yedeklemenizi ve bu dijital verileri Üründen kaldırmanızı tavsiye ederiz.
 • Yürürlükteki yasaların veya yönetmeliklerin izin verdiği ölçüde, bu Garanti kapsamında, herhangi bir kar kaybı, beklenen tasarruf ve dijital veri veya Ürünlerin neden olduğu dolaylı, tesadüfi veya sonuç olarak meydana gelen kayıplar veya zararlar için LONGLINE sorumlu tutulamaz.
 • LONGLINE, Ürünleri açıkça veya zımni kılan, belirli bir amaca yönelik olarak herhangi bir satılabilirlik veya uygunluk garantisi de dahil olmak üzere başka hiçbir garanti vermez. Belirli bir ülkenin/bölgenin herhangi bir yasa veya yönetmeliğinin, zımni garantinin hariç tutulmasını yasaklaması durumunda (örneğin, satılabilirlik ve uygunluk garantisi), LONGLINE’nın zımni garantisinin şartları, hangisi daha erken ise, bu yasalara/yönetmeliklere veya Garanti belgesine tabidir.

 

 • ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ürünlerin ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

GARANTİ DIŞI BIRAKAN SEBEPLER

 • Ürünün garanti süresi geçmesi durumunda,
 • Ürünün kullanım kılavuzunda belirtilenden aykırı bir şekilde kullanılmasından kaynaklı arızalanması durumunda,
 • Ürünün yetkili servisler dışında daha önce açıldığının veya tamir yapıldığının tespit edildiği durumlarda,
 • Ürünün ve içerdiği bileşenlerin müşteri sorumluluğunda kırılması veya çizilmesi durumlarında,
 • Ürünün firmamız dışında farklı bir yerden satın alınmış ve ürünümüz ile kullanılabilen aksesuar (adaptör gibi) veya diğer cihazlar ile birlikte kullanılması sebebiyle arızalanması durumunda,
 • Ürünün tüketiciye tesliminden sonraki yanlış taşıma (düşürme, çarpma, darbe), yanlış ve yetersiz bakım, yanlış ve kötü kullanım, cihaz için kullanım kılavuzunda belirtilen çevre özelliklerine aykırı kullanımlar; hava tesisatının yetersizliği, havasız ortamda kullanım, malın aşırı nemli, tozlu veya sıcak ortamlarda kullanılması veya elektronik devrelere zararlı, aşındırıcı ortamlarda kullanılması, kaza, darbe, elektrik (voltaj değişiklikleri), doğal afetlerden kaynaklanan arızalar durumunda,
 • Besin veya sıvı maddelerinin ürün üzerine dökülmesi, kimyevi maddelere maruz kalması durumlarında,
 • Arıza veya hasarın firmamız sorumluluğun dahilinde olmayan nakliyesi sırasında oluşması durumlarında (Örnek: Servise gönderim sırasında hasar görmeyecek şekilde paketleme yapılmaması ve bu nedenle taşıma sırasında ürünün hasar görmesi),
 • Çeşitli yazılımlar veya virüslerden kaynaklı arıza durumlarında,
 • Arızalı parçaların firmamız yetkili servisleri haricinde değiştirilmesi ve/veya firmamız garantisi olmayan parçalar ile onarım yapılması durumlarında,
 • Ürünün seri numarasının çıkarılması veya yıpranması sonucunda okunamaz duruma gelmesi durumunda,
 • Ürünün yazılımını değiştirme veya resmi olmayan kaynaklardan yazılım yükleme durumlarında,
 • Yangın, sel, su basması ve yıldırım düşmesi gibi durumlarda,
 • Ürünün yanlış montajından dolayı oluşan arıza durumlarında (İç ortam cihazının dış ortama monte edilmesi, cihazın ters montaj yapılması, vs.),
 • Garanti Belgesi’ nin ibraz edilmemesi veya kaybedilmesi durumlarında,
 • Garanti Belgesi üzerindeki seri numarasının ürünün üzerindeki seri numarası ile uyuşmaması durumunda,
 • Kötü kullanım nedeniyle oluşan tüm arıza durumlarında,
 • Ürünün içine giren kum, çamur, su, sıvı vs. nedeniyle oluşan tüm arızalar durumunda,
 • Ürünün aksam ve parçalarında veya ürün üzerindeki herhangi bir kısımda oksit oluşması durumunda,
 • Ürünün ve adaptörünün içerisindeki elektronik kart üzerindeki çip, komponent gibi devre elemanlarında yanık, patlak, kabarma, şişme, kavrulma oluşması durumunda.

 

Yukarıda belirtilen şartlar; 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği’ nin esas aldığı çerçeve içerisindedir.

ARIZA VE GARANTİ PROSEDÜRÜ

 • Bir ürünün sorununun, arızasının tespit edilebilmesi için ürünün teknik servisimize gelmesi gerekmekte ve ürünün teknik servis personelimiz tarafından incelenmesi gerekmektedir. Teknik servisimize henüz gelmemiş ve incelenmemiş ürünlerin arıza tespitinin veya arızasının garanti kapsamında olup olmadığının öğrenilmesi mümkün değildir. Ürün fotoğrafı, ürün videosu, telefon görüşmesi gibi uzaktan işlemler ile arıza tespiti veya ürünün arızasının garanti kapsamında olup olmadığının tespiti mümkün değildir.
 • Herhangi bir arızadan dolayı firmamız ile irtibata geçen kullanıcılara arızası garanti kapsamında olsa dahi arızalı ürün teknik servisimize ulaşmadan, teknik servisimiz tarafından incelenmeden yeni bir ürün gönderilmesi mümkün değildir. Ayrıca, arızası garanti kapsamında olan cihazların yenisiyle değiştirilmesi gibi bir yasal zorunluluk yoktur. Önceliğimiz ürünün tamir edilmesidir. Yenisiyle değişim ancak ve ancak arızanın garanti kapsamında olması ve ürünün tamirinin mümkün olmaması durumunda gerçekleşmektedir.
 • Firmamıza bilgi verilmeden firmamıza veya teknik servisimize gönderilen ürünler, arızası garanti kapsamında olsa dahi güvenlik gerekçesi ile kargodan teslim alınmamaktadır. Gönderdiğiniz paketlerin geri dönmemesi için, ürünü kargo firmasına teslim etmeden önce firmamıza telefon yoluyla ulaşmanız ve firma görevlilerimizin yönlendirmesi sonrasında ürünü göndermeniz gerekmektedir.
 • Kargo marifeti ile gönderdiğiniz ürünlerin, arızasının garanti kapsamında olup olmadığı teknik servisimizce incelenmeden tespit edilemediğinden, gönderdiğiniz ürünün kargo ücretini ödemelisiniz. Kargo ücreti ödenmeden gelen kargolar kesinlikle teslim alınmamaktadır. Gelen ürün teknik servisimizce incelendikten sonra arızasının garanti kapsamında olduğu tespit edilmesi durumunda sizinle irtibata geçilecek ve ödediğiniz kargo ücreti tarafınıza geri ödenecektir.

 İADE / DEĞİŞİM ŞARTLARI

 • İade edilmek istenen ürünlerle ilgili olarak firmamız ”Tüketiciyi Koruma Kanunu” çerçevesinde hareket eder.
 • Satılan her ürün hologramı/etiketi, orijinal kutu veya ambalajı zarar görmediği takdirde, ürün iade şartlarına uyularak 14 (ondört) gün içerisinde iade alınır.
 • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Ürünlerimiz sahte, replika ürünlere karşı hologram/etiket ile korunmaktadır. Hologramı/etiketi zarar gören, açılan ürünlerin iadesi yönetmelik gereği mümkün değildir.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş ve orijinallik bandrolü/hologramı/ sökülmüş/yırtılmış/silinmiş/açılmış ürünler sahte ürün şüphesi taşıdığından satılabilirlik özelliğini kaybedip başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerdir. Bu ürünlerin iadesi ancak ürüne verilen zararın tazmin edilmesi durumunda tamamlanır.
 • İade şartlarına uygun durumlarda alıcı gönderiyi firmamızın çalıştığı kargo şirketi ve iade talebinin bize ulaşmasından sonra müşteriye verilecek kargo iade numarası ile yapabilir. Belirtilen sürelerde yapılan iade gönderimlerinde kargo ücreti SATICI tarafından ödenecektir. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerden, arızalı veya bozuk olan ürünler garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ ya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri SATICI tarafından karşılanır.
 • 385 sayılı Vergi Usul Kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinde bireysel faturaların yani vergi mükellefi olmayan müşterimizin iade prosedürü değişmiştir. Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Firmamıza ait söz konusu faturanın alt kısmında bulunan iade bölümünde; *Malı iade edenin adı, soyadı, adresi ve imzası, *İade edilen mala ilişkin cins, miktar, birim fiyat ve tutar yazılmalıdır.
 • İade etmek istediğiniz ürün yada ürünler ile birlikte birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ürün ile birlikte gönderilmelidir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (Ürünün Birim Fiyatı+KDV) şeklinde kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri ”İade Faturası” kesilmediği takdirde tamamlanmaz.
 • Satış sözleşmesinde belirtildiği üzere; teslimattan kaynaklanan problemlerde zarar firmamız tarafından telafi edilir.
 • Taşıma sırasında meydana gelen hasarlarda, hasarlı paket alıcı tarafından kabul edilmemeli ve tutanak tutturulmalıdır. Teslim eden kurye hasar olmadığında ısrarcı ise alıcının paketi açtırıp kontrol etme hakkı saklıdır.
 • Hasarlı paket teslim alınırsa kargo firmasının görevini sorunsuz olarak yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Longline

Yüksek teknolojiyle üretilen ürünlerle hızlı ve kaliteli hizmet.

İletişim İçin Tıklayın LONGLINESTORE.COM İÇİN TIKLAYIN
Menü