M.2 SSD

M.2 SSD

Longline son yıllarda popüler olan M.2 standartlarında SSD çözümleri de üretmektedir. Harici ya da SATA SSD çözümlerine göre bazı avantajları olan ve genelde doğrudan anakarta bağlanan M.2 çözümleri, özellikle yüksek performans ve sürekli yüksek veri beklentisi olan kullanıcılara hitap etmektedir.

M.2’nin, sadece SSD’lere özel form faktörüne ilişkin bir alt grubu vardır. Farklı boyutlarda M.2 SSD çözümleri vardır. Kullanıcılar M.2 çözümlerini satın alırken kendi anakartlarının desteklediği boyutta olanlarını tercih etmek durumundadır.

M.2 küçük form faktörü, Wi-Fi, Bluetooth, uydu navigasyon, Yakın Alan İletişimi (Near Field Communication – NFC), dijital radyo, Wireless Gigabit Alliance (WiGig), Wireless WAN (WWAN) ve Katı Hal Sürücüleri (SSD) gibi birçok eklenti kart türünde kullanılmaktadır. M.2, fiziksel form faktörüdür. SATA ve PCIe, depolama arabirimini işaret eder yani bu veri yollarından birini kullanır.

M.2, bu alanda standartları belirleyen kuruluşlardan olan PCI-SIG ve SATA-IO tarafından geliştirilmiş olup PCI-SIG M.2 ve SATA Rev. 3.2 spesifikasyonlarında tanımlanmıştır. İlk önce Next Generation Form Factor (NGFF) olarak adlandırılmış, daha sonra 2013’te resmi kuruluşlar tarafından M.2 olarak yeniden adlandırılmıştır.

Kalite

Yüksek Performans

Güvenilirlik

Longline

Yüksek teknolojiyle üretilen ürünlerle hızlı ve kaliteli hizmet.

İletişim İçin Tıklayın LONGLINESTORE.COM İÇİN TIKLAYIN
Menü